Z drzew spadają złote liście.

Czy to jesień?

Oczywiście!

Moc kasztanów rozsypała.

Ależ jesień jest wspaniała!

Jesień, to przecież nie tylko kolorowe liście. O tej porze roku sadzi się też cebulki kwiatowe, aby móc je podziwiać wczesną wiosną. Klasa 1c postanowiła upiększyć teren Szkoły sadząc cebulki kwiatów, takich jak tulipany i szafirki. Będą one zwiastunami nadejścia wiosny.

Sadzenie cebulek kwiatowych to lekkie i przyjemne jesienne zajęcie dla każdego. Choć jest bardzo proste, należy pamiętać o kilku zasadach, np. by cebulki sadzić na głębokości trzykrotnie większej od ich wysokości i tak, by czubek skierowany był do góry.

Praca na świeżym powietrzu dostarczyła dzieciom mnóstwa radości. Tak wspólnie spędzonego czasu dzieci z pewnością nie zapomną nigdy, a rozwijające się kwiaty będą miały jeszcze większą wartość!

J. Bakalarczyk