W dniach od 11 do 15 marca w naszej szkole obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. Z tej okazji uczniowie klasy 5a podjęli szereg działań zmierzających do poprawy funkcjonowania tego ważnego dla organizmu człowieka narządu. Dzieci obejrzały film edukacyjny pn. „Dieta mózgu: 16 produktów na poprawę pamięci i koncentracji”, a także animację stworzoną na podstawie książki pt. „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”. Zapoznały się również z treścią tej pozycji książkowej oraz wykazem innych utworów podejmujących zagadnienie funkcjonowania mózgu. Na godzinie wychowawczej odbyły się zajęcia pn. „Rusz neurony!”, w trakcie których uczniowie ćwiczyli sprawność umysłu, rozwiązując „labirynty myślenia”, kolorując rysunek przedstawiający mózg oraz rozpoznając różnorodne dźwięki. Chętni uczniowie przygotowali prace plastyczne dotyczące diety dobrej dla mózgu. Każdy z uczniów otrzymał również drukowaną wersję kalendarza na marzec, zawierającego ćwiczenia na każdy dzień miesiąca, usprawniające ten narząd. Przygotowany został także tzw. „Słoik inspiracji” z kartkami do losowania, na których zapisane zostały pozytywne sformułowania i afirmacje życiowe.

D. Adach, U. Jarzębińska