Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka przypada 18 stycznia, czyli w dzień urodzin Alana Aleksandra Milne’a, autora bajki o Kubusiu i jego przyjaciołach. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przypomnieliśmy sobie przygody ze Stumilowego Lasu, czyli przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubił ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy. Uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentów książek o przygodach Puchatka oraz z wielkim zaangażowaniem kolorowali portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, rozwiązywali łamigłówki oraz układali puzzle. Ponadto Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci. Książki o Kubusiu Puchatku są uwielbiane przez dzieci na całym świecie i czytanie ich jest doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni i kształtowanie języka.

M. Marciniak, A. Dereszewska