17 listopada 2023 r. w siedzibie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu odbył się konkurs plastyczny pod nazwą „Park w kolorach”.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz klas I-III z terenu Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i okolic (po 3 dzieci z 10 szkół).

Naszą szkołę reprezentowały: Olga Bińkowska i Raisa Bińkowska z klasy 3 b oraz Ewa Dziedzic z klasy 3 a.

Dzieci wykonywały prace na miejscu, w siedzibie GWPK. Placówka zapewniła wszystkim uczestnikom materiały plastyczne w postaci: kredek (świecowych, ołówkowych), pasteli suchych i mokrych, farb plakatowych, plasteliny, pędzli, papieru białego i kolorowego w formacie A-3 i A-4, bibuły, wycinanek, kleju, węgla, nożyczek, kubków na wodę. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zabrania również swoich materiałów potrzebnych im do pracy. Czas na wykonanie pracy wynosił 120 minut.

W czasie, gdy dzieci wykonywały prace plastyczne, opiekunowie którzy z nimi przybyli, oglądali film w mini kinie znajdującym się w pobliskiej Szkole Podstawowej.

Wszystkie prace młodych artystów oceniło i wyłoniło zwycięzców jury GWPK.

Czas oczekiwania na wyniki konkursu umilił nam słodki poczęstunek w postaci pączka i herbatki.

Na zakończenie laureaci otrzymali nagrody w postaci książek, natomiast wszyscy uczestnicy ciekawe upominki i dyplomy.

Miło jest nam poinformować, że OLGA BIŃKOWSKA z klasy 3 b zdobyła II miejsce w tym konkursie.

Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa i chęć udziału w konkursie.

Wszystkim, wygranym i biorącym udział gratulujemy!!!

😊

D. Piwońska