W dniu 27 października 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że cele akcji takie jak promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a przede wszystkim zachęcenie dzieci i uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu zostały osiągnięte. Podążając za słowami polskiej powieściopisarki i eseistki Marii Dąbrowskiej „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

M. Marciniak