6 października uczniowie klasy 2b brali udział w warsztatach pieczenia ciasteczek i babeczek. Podczas warsztatów każdy uczeń brał udział w procesie wypieku. Dzieci czytały na wyświetlaczu thermomixa kolejność i wagę potrzebnych produktów, dosypywały potrzebne składniki, wbijały jajka, po czym przy pomocy foremek wycinały różne kształty ciastek. Do przygotowania babeczek odmierzały składniki przy pomocy szklanki, dosypywały, wlewały i miksowały. Z niecierpliwością czekały na efekty swoich prac. Ostatnim, ale bardzo przyjemnym punktem warsztatów, było wspólne jedzenie przygotowanych przez siebie wypieków. Do przeprowadzenia warsztatów wykorzystany został sprzęt zakupiony z Programu „Laboratoria przyszłości”.

Warsztaty przygotowały i poprowadziły mamy: p. A. Zamrzycka, p. I. Rogiewicz i p. S. Nastachowska.

A. Konieczna