W ostatnich dniach klasy „0” z wychowawczyniami p. K. Łazińską i p. E. Chełminiak wzięły udział w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich w bibliotece szkolnej. Zaproszeni przez p. A. Dereszewską uczestniczyli w spotkaniu z „dziadkiem Julkiem”. Jego celem było przybliżenie sylwetki i twórczości pisarza Juliana Tuwima. Dzieci z wielką uwagą słuchały wierszyków m. in. „Bambo”, „Rzepka”, „Okulary”. Jednak głównym zadaniem była „praca” z „Lokomotywą”. Pani Ola przeczytała dzieciom utwór, a następnie rozgorzała dyskusja na temat kolei i tego, jakie są jej rodzaje. Każde z dzieci otrzymało wcześniej przygotowany wagonik i wykorzystując wiadomości z utworu i własną wyobraźnię rysowało to, co może znaleźć się w środku. W ten sposób powstały niecodzienne dzieła, które podziwiać można na korytarzu przy salach grup „0”. Wszyscy (łącznie z paniami) bawili się cudownie.