Wycieczka do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 7 czerwca klasy II b i II c pojechały na wycieczkę do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Na początek zwiedziliśmy Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych w Dębniakach. Przesympatyczny pan Piotr opowiedział nam o roli i działalności Ośrodka. W trakcie pogadanki, dzieci mogły zobaczyć ptaki, które przebywają tam na rehabilitacji i dowiedzieć się, jak postępować w momencie znalezienia rannych ptaków.

Następnie udaliśmy się do rezerwatu ornitologicznego położonego nad Jeziorem Rakutowskim. Sporą atrakcją była tu wysoka platforma. Po wejściu na samą górę mogliśmy podziwiać przepiękny krajobraz rezerwatu przyrody „Jezioro Rakutowskie” oraz obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku.

Kolejnym punktem programu był przystanek nad Jeziorem Lubiechowskim. Dzieci odpoczywały tu na ławeczkach przy mini tężni solankowej, pod parasolami trzcinowymi oraz bawiły się na niewielkim placu zabaw wyposażonym w huśtawki, kolejkę tyrolską, czworobok sprawnościowy i siłownię zewnętrzną.

Spragnione ochłody dzieci, ustawiły się w długiej kolejce po lody, a niektóre z wielką radością zamoczyły nogi w jeziorku.

Wycieczkę zakończyliśmy w Kowalu. W Ośrodku Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego czekały już na nas kiełbaski z grilla, które z apetytem skonsumowaliśmy. Potem jeszcze chwilkę odpoczęliśmy w przeuroczym „Rycykowym Zakątku”.

Szczęśliwi i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dorota Piwońska i Karolina Troszyńska