W minionym tygodniu klasa III a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę autokarową do Łodzi. Celem wyjazdu było zwiedzanie Orientarium i Ogrodu Zoologicznego. Dzieci poznały różne gatunki zwierząt z całego świata oraz obejrzały przybliżone warunki ich życia. Dużą atrakcją było oglądanie w Orientarium przepływających różnych, wspaniałych stworzeń morskich. Mieliśmy także okazję oglądania kąpieli słoni. Zachwyciła nas przepiękna przyroda znajdująca się na terenie całego ogrodu. Spotkaliśmy pawia, który zaprezentował przed nami swoje piękno. Nie zabrakło również pysznych lodów oraz smacznego obiadku. Na zakończenie zwiedzania zakupiliśmy piękne pamiątki. Zwiedziliśmy też Łódź, jadąc autokarem. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Włocławka.

Wszystkim bardzo podobała się wycieczka.

Katarzyna Zawiślańska i Ewelina Wesołowska