Wczorajszy dzień minął bardzo szybko. Wczesnym rankiem, zaraz po śniadanku, wyruszyliśmy w niezapomnianą przygodę w Tatrach. Około godziny 9.30 dotarliśmy do Kuźnic, skąd wyjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch (z przesiadką na Myślenickich Turniach – stacja pośrednia) – szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m n.p.m. Kasprowy Wierch przywitał nas pięknym słoneczkiem, dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tatr. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem pięknych górskich krajobrazów i wspaniałych widoków. Nie zabrakło także treści edukacyjnych. Na szczycie przewodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wprowadzili nas w świat roślin i zwierząt TPN, a także opowiedzieli o historii kolei linowej. Były także praktyczne ciekawostki meteorologiczne, wyjaśnienia ostrzeżeń pogodowych oraz porady dotyczące bezpieczeństwa w górach. Po powrocie z Kasprowego Wierchu i zjedzeniu pysznego obiadu, udaliśmy się do kompleksu basenów termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach, gdzie po wyczerpującym dniu oddaliśmy się wodnym szaleństwom.

Z okazji Dnia Dziecka opiekunowie złożyli wszystkim dzieciom życzenia, odśpiewali „Sto lat” i wręczyli słodkie upominki.