W dniach od 8 do 12 maja odbywał się w naszej szkole Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. We wtorek odbył się konkurs dla uczniów klas IV pod hasłem: „Mistrz Działań Pisemnych”, w dniu 10.05.2023 dla uczniów klas V: „Mistrz Ułamków Zwykłych”, natomiast 11.05.2023 dla uczniów klas VI-VII: „Mistrz Ułamków Dziesiętnych”.
W konkursach uczestniczyło 15 uczniów z różnych klas. Zadaniem każdego czwartoklasisty było wykonanie w ciągu 30 minut jak największej liczby obliczeń sposobem pisemnym.
Mistrzem Działań Pisemnych został Aleksander Brzostowicz uczeń z klasy IV a.
Uczniowie klas V, VI i VII zmagali się z testem, w którym do rozwiązania mieli osiem zadań dostosowanych do posiadanych wiadomości i umiejętności.
Mistrzem Ułamków Zwykłych został Krzysztof Śmigielski uczeń z klasy V b, a Mistrzem Ułamków Dziesiętnych został Bartłomiej Jagielski uczeń z klasy VII b. W związku z realizacją przedsięwzięcia odbył się również konkurs wiedzy o budowie człowieka dla uczniów klas VII (I miejsce zdobył Kacper Szablowski uczeń z klasy VII a, II miejsce Bartłomiej Jagielski uczeń z klasy VII b, III miejsce Piotr Dziedzic uczeń z klasy VII b). W konkursie wiedzy o roślinach i zwierzętach I miejsce zdobył Kacper Ryniec uczeń z klasy VI a; II miejsce zdobył Filip Fornalewicz uczeń z klasy VI a; III miejsce zdobył Michał Tomczak uczeń z klasy VI a. Zorganizowane zostały także zajęcia z mikroskopowania dla uczniów klas IV. Dodatkowo przez cały tydzień uczniowie mogli rozwiązywać zagadki chemiczne i matematyczne.

M. Moraczewska