W dniu 16.05 odbyło się zajęcie otwarte z udziałem dzieci 6-letnich oraz nauczycieli prowadzących w tej klasie zajęcia dydaktyczne, logopedyczne, rytmiczne oraz z języka angielskiego. Podczas spotkania stworzone zostały sytuacje edukacyjne motywujące dzieci do podejmowania działań matematycznych, analizy i syntezy słów, określania kolorów,rozpoznawania figur geometrycznych. Zajęcia te prowadzone były za równo w j.angielskim jak i polskim. W część dydaktyczną wplecione były ćwiczenia z rytmiki rozwijające poczucie rytmu, wrażliwości na muzykę, kształtujące prawidłowe reakcje na tempo, motywacje do swobodnej ekspresji na instrumentach perkusyjnych. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki logopedyczne z logo-smokiem, logo-papugą,logo-klaunem,zaprezentowały swoje umiejętności wymawianiowe i wykonały ćwiczenia oddechowe z logo-pszczółką. Prezentem dla dzieci od logo-klauna były logopedyczne balony i bańki mydlane. Dużo emocji i radości wzbudziła wspólna zabawa taneczna z rodzicami oraz piosenka ,,Jedna szkoła w Michelinie”, której treść bardzo spodobała się rodzicom.

K. Łazińska, E. Łukaszewska, E. Krupińska, E. Sprawka

Foto:R. Szafrański