W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi uczniowie klasy 1b mieli szereg zajęć związanych z ochroną przyrody, podczas których dowiedzieli się, dlaczego i w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. Obejrzeli edukacyjne filmy pokazujące piękno Ziemi. Poznali wiosenne kwiaty i dowiedzieli się, dlaczego niektóre są pod ochroną i nie wolno ich zrywać. Poznali różne gatunki drzew i dowiedzieli się, dlaczego lasy pełnią rolę płuc naszej planety. Zdobyli też informacje o tym, że drzewa są ważne dla ludzi i zwierząt i jakim zagrożeniem są pożary oraz inne żywioły. Dowiedzieli się także, dlaczego należy oszczędzać wodę, jak segregować odpady i co to jest recykling. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, odkodowywali hasła oraz pokonywali rysunkowe labirynty związane z ochroną przyrody. Podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi w klasie było spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Włocławek p. Malwiną Lewandowską, podczas którego dzieci zasadziły sadzonki sosen, dowiedziały się, jak nimi mają się opiekować i wzięły ze sobą do domów.

A. Konieczna