Dnia 13 kwietnia uczniowie klas I a, VI b i VII b wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez pracownika Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Owady, ich znaczenie w przyrodzie” i „Znaczenie owadów w środowisku”. W pierwszej części zajęć uczniowie wszystkich klas poszerzyli swoje wiadomości dotyczące życia i znaczenia owadów w przyrodzie. Następnie klasy I i VI własnoręcznie pomalowały farbami gipsowe figurki owadów, które zabrały do domów, a klasa VII stworzyła domek dla owadów. Warsztaty te odbyły się w ramach realizacji projektu ,,Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM”, których Sponsorem Głównym jest ANWIL S.A.– producent nawozów Canvil Mg, Canvil S i Anvistar. Celem tego projektu jest wykształcenie społeczeństwa świadomego wpływu własnych wyborów na stan środowiska.