Międzynarodowy Dzień Pisarza w bibliotece szkolnej – edycja 2023

Twórcy literatury 3 marca obchodzili Międzynarodowy Dzień Pisarza.

Święto zostało ustanowione w 1986 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (PEN Club). Jest to skrót skrywający słowa: poeta, eseista, nowelista. PEN Club został założony w 1921 roku w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott, angielską pisarkę i poetkę. Celem działania PEN Club jest promowanie swobodnej wymiany twórczości ponad wszelkimi konfliktami narodowymi, klasowymi i rasowymi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza biblioteka szkolna zaprosiła uczniów i nauczycieli do zabawy literackiej „Ulep lepieja”. Lepieje to krótkie, dwuwersowe wierszyki, oparte na pomyśle znakomitej poetki Wisławy Szymborskiej. Oba wersy powinny się rymować i mieć zbliżoną liczbę sylab. Pierwszy wers musi zaczynać się od słów „lepiej” a drugi od „niż”.

W zabawie słowem udział wzięło wielu uczniów. Najbardziej twórczy okazali się uczniowie klasy I b, III a, III b, IV b, V a, V b, VII b, VIII d.

Dziękujemy za udział w zabawie i obiecujemy kolejną edycję.