Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II a, którzy wraz z chórkiem klas młodszych oraz młodszymi kolegami z klasy 1c przygotowali przedstawienie jasełkowe. Pierwszymi widzami byli rodzice. W dniu zebrań, już 21 grudnia mogli oni obejrzeć przygotowane Jasełki. Uczniowie przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci z chórku oraz uczennice z klasy ósmej. Napełniły one wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy czar zbliżających się świąt. Szczególnie wzruszający był ,,Taniec aniołów” do piosenki ,,Noel” w wykonaniu dzieci z klasy 1c. Piękna sceneria, wspaniale stroje z migoczącymi światełkami zachwyciły publiczność. Ta nowoczesna w formie choć klasyczna w treści historia narodzin Jezusa po raz kolejny przypomniała, co jest istotą zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. 22 grudnia przedstawienie mogli obejrzeć wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Podczas trzech występów mali artyści dali z siebie wszystko, a ich koledzy, nauczyciele, pani dyrektor i pracownicy szkoły nagrodzili ich gromkimi brawami. Nad całością czuwała Andżelika Uzarczyk, pomagała; Agnieszka Gliszczyńska i Joanna Bakalarczyk. Chórek przygotowały : Anetta Kruszka i Agnieszka Gliszczyńska.

A. Gliszczyńska

Foto: nadesłane