28 listopada biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego zorganizowała konkurs czytelniczy „Witajcie w Akademii pana Kleksa”. Konkurs został przygotowany z myślą o uczniach klas czwartych.
Celem wydarzenia było kształtowanie czytelniczych zainteresowań uczniów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
„Czytanie książek to najciekawsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- mawiała W. Szymborska. Myśl wielkiej pisarki najlepiej ujmuje to, co staraliśmy się udowodnić, że z książką w dużym gronie i wesoło można spędzić czas.
W finale konkursu wzięło udział 5 reprezentacji z klas: IV a, IV b i IV c. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie zmagali się z zadaniami w VI konkurencjach. Rozpoznawali rekwizyty, kończyli zdania, wiązali supełki, zbierali punkty „piegi”.
W wyniku głosowania jury i po przeliczeniu „piegów” zwycięzcami zostali:
I miejsce klasa IVb (drużyna III);
II miejsce klasa IV a i IV c (drużyna I i V);
III miejsce klasa IV c (drużyna II).
Uczestnicy konkursu w nagrodę otrzymali przybory szkolne.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i wspaniałą zabawę, gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach czytelniczych.