Święta to czas magii, odkrywania jej uroków, poznawania nowych opowieści ze świątecznymi bohaterami. Doskonale w ten klimat wpisuje się zbiór opowiadań Agnieszki Rahozy „Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju”. Jednej z opowieści pt.: „List od Świętego Mikołaja „w przeddzień mikołajek wysłuchały dzieci z grupy „0”. Maluchy poznały historię starego Stefana, który pomaga leśnym zwierzętom w czasie zimy. Każdego dnia do zagrody Stefana przybywają nowi goście, którym trzeba zapewnić ciepło oraz jedzenie. Niestety tego coraz mniej. Pewnego dnia do drzwi puka Mikołaj i dzięki jego pomocy dzieci z pobliskiej wsi dostarczają zwierzętom jedzenie.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prezentowanej opowieści. Zrozumiały przesłanie konieczności czynienia dobra, pomagania innym, wspierania, szukania innych rozwiązań.

Z dużym zainteresowaniem obejrzały również piękne ilustracje, które są wielkim atutem książki. Dzięki tej historii bardzo szybko wszyscy mogliśmy się przenieść w wyczekiwany przez nas klimat.

Książki o tematyce bożonarodzeniowej to lektury, po które sięgamy tylko raz w roku, właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Są magiczne, niezwykłe i uwielbiane przez najmłodszych. My do grona tych najfajniejszych w tym roku zdecydowanie dołączamy książkę pt.: „Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju”.

M. Dziewirz