Dnia 06.10.22 r. klasy III pod opieką p. Katarzyny Zawiślańskiej, p. Zdzisławy Moraczewskiej , p. Eweliny Wesołowskiej i p. Edyty Sprawki pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy. Od samego początku Warszawa przywitała nas piękną pogodą i jesienną przyrodą. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego. W muzeum oglądaliśmy wystawy i słuchaliśmy opowieści przewodniczki na tematy dotyczące wojsk polskich w różnych przedziałach czasowych. Następnie zjedliśmy smaczny obiadek w restauracji mieszczącej się w wieży. Po obiedzie oglądaliśmy Warszawę z okien autokaru. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Zwiedzając stolicę, towarzyszyła nam przewodniczka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o historii miejsc, które zwiedzaliśmy.
Na zakończenie wycieczki, zakupiliśmy pamiątki, a następnie wsiedliśmy do autokaru i odjechaliśmy do Włocławka. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka do Warszawy.

Katarzyna Zawiślańska, Zdzisława Moraczewska , Ewelina Wesołowska, Edyta Sprawka