24 XI br w naszej szkole odbyło się „Ślubowanie i Pasowanie uczniów klas I”. Na ceremonii tej gościliśmy Prezydent Miasta Włocławek p. Barbarę Moraczewską, Dyrektora Szkoły p. Anetę Jabłońską, v-ce Dyrektor p. Barbarę Czaję, v-ce Dyrektor p. Agnieszkę Gliszczyńską oraz przedstawiciela Rady Rodziców p. Annę Kozłowską i licznie przybyłych Rodziców uczniów klas I. Uroczystości te przygotowali dla pierwszoklasistów uczniowie klas III a i III c z wychowawcami – p. Małgorzatą Charaszkiewicz i p. Barbarą Szczypiorowską. Przed pierwszakami postawionych zostało wiele prób wiedzy dotyczących umiejętności rozpoznawania liter, figur geometrycznych, znajomości zasad zachowania się w szkole, nie zabrakło też sprawdzianu z wiedzy o ojczyźnie, umiejętności muzycznych oraz konkurencji sportowych.

Wszyscy pierwszoklasiści śpiewająco poradzili sobie z każdym etapem i zdobyli maksymalną ilość jabłuszek, które tym razem zastępowały przyznawane punkty. Po bezbłędnie zdanym egzaminie v-ce dyrektor p. Agnieszka Gliszczyńska odczytała ślubowanie dla uczniów i ich rodziców, a na głowach dzieci pojawiły się piękne, kolorowe birety. Następnie Dyrektor Szkoły p. Aneta Jabłońska pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły i każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Całość uroczystości   dopełniły wręczone pasowanym rogi obfitości ufundowane przez Rodziców oraz jabłka ufundowane przez Samorząd Uczniowski, które tego dnia były tak chętnie zdobywane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły podczas różnorodnych konkurencji.

Małgorzata Charaszkiewicz