Zrealizowane projekty Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 przy wsparciu rodziców, dyrekcji, kadry pedagogicznej, personelu administracyjnego, samorządu szkolnego i uczniów:

• Pasowanie pierwszoklasistów.

• Dofinansowanie szafek szkolnych.

• Podziękowania dla kadry pedagogicznej i personelu administracyjnego z okazji Dnia Nauczyciela.

• Akcja „karma wraca i w dobro się opłaca” – zbiórka karmy dla schroniska.

• Światowy Dzień Toalet – TOI TOI – m. in. edukacja w zakresie zasad higienicznych w miejscach publicznych oraz dostępność do mobilnych urządzeń sanitarnych.

• Spotkanie z lekarzem weterynarii i behawiorystą. Dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat zwierząt m. in.: jak je karmić, dotykać, jak zachowywać się w ich obecności, jak wygląda życie zwierząt w schroniskach i jak wygląda praca wolontariusza.

• Bal Andrzejkowy – wsparcie rodziców, kawiarenka, fotobudka.

• Wsparcie sklepiku szkolnego – rodzice realizowali zakupy.

• Akcja SEGREGACJA zajęcia wprowadzające w segregacje śmieci, realizowane przez firmę SANIKO, kartony od lokalnego producenta.

• Kiermasz świąteczny – sprzedaż świątecznych prac uczniów, rodziców, kadry pedagogicznej. Zebrane 2 800 zł przekazane na projekt Samorządu Szkolnego „Aktywna przerwa”: gry na korytarzach, siedziska, sprzęty… .

• Szlachetna paczka – społeczność szkolna okazała serdeczność i hojność.

• „Skrzynia Marzeń” – zbiórka i realizacja pomysłów dzieci na szkołę marzeń.

• WOŚP – 10.01 po raz pierwszy zagraliśmy całą szkołą i taka wspaniała przychylność, serdeczność i hojność w kwocie 3926,27 zł.

• Warsztaty świetlicowe – „Chleb nasz powszedni” – omówienie rodzajów zbóż, mąki, pieczywa. Zdrowe pieczywo, wspólne przygotowanie i wypiekanie chleba, domowe konfitury.

• Akcja „Pomagamy Australii” – zebraliśmy 1801,11 zł. Kino – seans filmowy, popcorn, maskotki, picie, figurki zwierząt, „cegiełka na Australię”. Adopcja koali – Paul i Anwen. Fundacja „Ratujemy zwierzaki”.

• Akcja „1% podatku przekazujesz 100% radości uczniów zyskujesz”.

• Bal walentynkowo – karnawałowy – fotobudka, ciasta – kawiarenka, opieka.

• Apel podsumowujący I półrocze – wsparcie, dyplomy.

• SZYCIE MASECZEK – 300 MASECZEK dla Szpitala, kolejne dla DPS i Policji, rodzice, nauczyciele, personel administracyjny.

• Odmalowanie przez rodziców sal 12,13 i 14, malowanie stołówki w trakcie.

• Filmik na zakończenie roku szkolnego.

• Instalacja drewnianego domku ze zjeżdżalnią na terenie szkoły.

• Zajęcia dodatkowe LEGO – w odpowiedzi na zapotrzebowanie rodziców odnośnie zajęć dodatkowych w czasie świetlicowym, utworzone zostały 4 grupy, łącznie dla prawie 50 osób.

• W związku z wytycznymi dotyczącymi koronawirusa, w których każdą powierzchnie, na której przebywają dzieci należy dezynfekować, usunięte zostały z klas dywany. Zakupiono maty, na których uczniowie z klas 0-3 oraz dzieci świetlicowe mogą swobodnie spędzać czas.

• Wybór firmy ubezpieczeniowej. Broker ubezpieczeniowy, dokonał porównania propozycji na rynku, wybierając dla naszych dzieci ofertę w największym stopniu spełniającą oczekiwania Rodziców co do zakresu ubezpieczenia, relacji wysokości sum ubezpieczenia do składki oraz oferującą najwyższe wypłaty świadczeń z tabeli uszczerbków.

• RR dokonała także oceny pracy nauczycieli:

p. Paulina Waćkowska – awans na stopień nauczyciela dyplomowanego

p. Daria Kijuk – awans na stopień nauczyciela mianowanego

p. Jakub Nowakowski i p. Klaudia Przytuła – awans na stopień nauczyciela kontraktowego

• W imieniu RR zaaprobowano decyzję dyrekcji dotyczącą przemieszczania się dzieci po szkole.

W tym roku szkolnym pieniądze z Rady Rodziców zostały przekazane m. in. na: dekoracje szkoły podczas szkolnych uroczystości, słodkości podczas szkolnych okazji (Dzień chłopca, Drzwi otwarte, nagrody), nagrody w konkursach, dyplomy, teczki dla absolwentów, materiały do szycia maseczek, maty piankowe, tarcze szkolne, książki, gry i zabawki edukacyjne.