Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Obnieś się z lekturą – przygotuj grafikę na białej koszulce.

Od 1999 roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa.

W tym roku warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu. Mimo to, chociaż w minimalistycznej formie chcielibyśmy przypomnieć o tym święcie.

A zatem prosimy każdą klasę o przygotowanie koszulki – żywej reklamy przeczytanej książki (koszulka może być stara, ale czysta i wyprasowana).

• podziel się wrażeniami z przeczytanej książki (oczywiście nie szkolnej lektury, tylko przeczytanej z własnej woli),

• zachęć innych do jej przeczytania,

• wykonaj czytelną grafikę z przodu koszulki i na plecach.

Włącz się aktywnie w naszą inicjatywę. Przygotuj reklamę książki na koszulce do 26 października. Zaprezentuj ją przed całą klasą na lekcji języka polskiego lub godzinie wychowawczej. Dostarcz podpisaną koszulkę do biblioteki za pośrednictwem łącznika klasowego.

Wszystkie prace zostaną wyeksponowane w korytarzu przed biblioteką, najciekawsze nagrodzimy.

Co zyskasz włączając się do akcji, możesz:

• odpocząć, wykazując się talentami: plastycznym i marketingowym,

• poznać książki, które warto przeczytać,

• doskonalić płynną wypowiedź,

• rozwinąć sztukę retoryki i argumentowania,

• zaprezentować książkę, którą lubisz,

• rozwijać kreatywność,

• otrzymać ocenę z języka polskiego.

Dołącz się do akcji – rozwijaj modę na czytanie książek!