We wtorek, 13 października, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nie była to uroczystość podobna do tych z minionych lat z powodu reżimu sanitarnego, jaki musi być przestrzegany w szkole od kilku tygodni. Mimo wszystko uczniowie pod kierunkiem p. Dyrektor Anety Jabłońskiej oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Dariusza Moraczewskiego przygotowali bardzo nietuzinkowe upominki. Były to drewniane krążki sosnowe pochodzące z sosen, które jeszcze niedawno rosły na terenie szkoły, ale musiały zostać usunięte. Po uprzednim pocięciu na tartaku u Pana Szafrańskiego zostały wstępnie wyszlifowane przez Pana Grzegorza i ozdobione przez uczniów naszej szkoły. Dzieci wyraziły na nich życzenia i podziękowania w formie pięknych i kolorowych rysunków. Każda klasa miała udział w tej twórczej pracy. Włączyli się także Rodzice uczniów klas młodszych. Kiedy upominki wraz z życzeniami były gotowe, delegacje złożone z trójek klasowych, ubrane w stroje galowe wręczyły je uroczyście wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi szkoły.

Rodzice również dołączyli się do tych podziękowań. Z tej okazji Rada Rodziców obdarowała wszystkich Pracowników szkoły bardzo oryginalnym, ale jakże praktycznym, a zarazem ekologicznym upominkiem. Przedstawiciele złożyli również na ręce Pani Dyrektor słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Podziękowali również Pracownikom Administracji oraz Obsługi za pracę na rzecz całej szkolnej społeczności.
Dziękujemy 🙂

Opiekun SU: Dariusz Moraczewski