Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 19 są już pełnoprawnymi uczniami.
24 października o godz. 17.00 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ!
Licznie zgromadzonych gości wśród których byli m.in: Pani Prezydent Barbara Moraczewska, Ksiądz Proboszcz Sebastian Osiński, Pani Wicedyrektor Paulina Waćkowska, Pani Alicja Łosowska – Głowacka przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Magdalena Zapała przedstawiciel Rady Rodziców, przywitała Pani Dyrektor Aneta Jabłońska, a następnie przekazała mikrofon prowadzącym. W tym momencie przenieśliśmy się do bajkowej krainy Kredkolandii, w której Król i Królowa przydzielali pierwszakom zadania. Uczniowie znakomicie sobie z tym poradzili: odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenki, recytowali wierszyki, udzielali rad o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Udowodnili, że zasługują na miano ucznia. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zdobytych umiejętności, po czym nastąpiła najważniejsza część, czyli złożenie przyrzeczenia. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi przyrody, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia symbolicznym – czarodziejskim ołówkiem. Dzieci otrzymały piękne birety i dyplomy, a od rodziców rogi obfitości. Koszem cukierków obdarowała uczniów Pani Prezydent.
Następnie wszyscy wyszli przed szkołę, by zasadzić pamiątkowe drzewka – katalpy – ofiarowane przez rodziców.
Ta piękna szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, ze każdy dzień w naszej szkole przyniesie pierwszoklasistom wiele radosnych chwil.
P. S. Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VI c: Gabrysi Głowackiej, Wiktorii Górskiej, Nadii Świec, Piotra Malki i Tomka Makowskiego, którzy przyjęli role prowadzących i świetnie się z nich wywiązali. Jesteście wspaniali! Dziękujemy!
Wychowawczynie klas I:
Renata Braun