24.10.2019r. obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W Japonii ten rodzaj sztuki stał się tak popularny, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole.
Origami pomaga w nauce geometrii, ćwiczy precyzję, sprawność manualną oraz koncentrację.
Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie.
W naszej szkole takiego żurawia można było wykonać na zajęciach w świetlicy szkolnej z p. Anettą Kruszką.
Nauczyciele motywowali swoich uczniów do wzięcia udziału w zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski Konkursie Origami.
Dzieci uczyły się składać prace z papieru z p. Aleksandrą Dereszewską oraz p. Anną Konieczną. Uczniowie 3b najpierw wykonywali składanki wg wcześniej przygotowanych schematów, następnie wspólnie składali samolot, po czym na boisku odbyły się loty. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie obok małej sali gimnastycznej.
…Niedługo relacja z wręczenia nagród w tym konkursie…