Już jest…kolejny rok szkolny 2019/2020!

02 września 2019r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym wysłuchali przemówienia pani dyrektor Anety Jabłońskiej.

Po serdecznym powitaniu zebranych dyrektor placówki – p. A. Jabłońska życzyła podopiecznym sukcesów w nauce i przypomniała słowa ks. proboszcza Sebastiana Osińskiego, które wygłosił podczas Mszy Świętej poprzedzającej szkolną uroczystość, że „Bez pracy nie ma kołaczy”.

Ponadto p. dyrektor A. Jabłońska gorąco podziękowała pani dyrektor Agnieszce Gliszczyńskiej za dwuletnią współpracę oraz powołała p. Paulinę Waćkowską na nowego wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku. Pani dyrektor przedstawiła również społecznego wicedyrektora naszej placówki – p. Joannę Sendal oraz nowo zatrudnionych nauczycieli: historii – p. Klaudię Przytułę, matematyki – p. Magdalenę Moraczewską i języka angielskiego – p. Darię Kijuk.

W dalszej części wystąpienia usłyszeliśmy o bardzo dobrych wynikach egzaminów osiągniętych przez absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjum. Pani dyrektor poinformowała również zebranych o przeprowadzonych pracach remontowych, jakie miały miejsce w naszej placówce podczas wakacji.

Swoje przemówienie pani dyrektor zakończyła życzeniami owocnej pracy i sukcesów uczniów w roku szkolnym 2019/2020.

Aleksandra Warchoł