W dniach 26.09.-30.09. 2019r. odbywały się w naszej szkole półkolonie, które zorganizowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy „19 – Michelin”. Dzięki Fundacji „ANWIL dla Włocławka”, która sfinansowała wypoczynek letni, uczestnicy półkolonii ostatni tydzień wakacji spędzili bardzo aktywnie. W poniedziałek odwiedzili kręgielnie, gdzie mogli zmierzyć swoje siły podzieleni na grupy. We wtorek odbyła się piesza wycieczka nad Jezioro Łuba, gdzie po dotarciu na miejsce dzieci korzystały ze sprzętu sportowego i brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Po atrakcjach sportowych przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. Uczestnicy upiekli kiełbaski na ognisku i zasiedli na trawie do wspólnego posiłku. W środę dzieci odwiedziły stadninę koni, gdzie miały możliwość zobaczenia w jaki sposób należy się zajmować koniem, jak o niego dbać. Jednak największą atrakcją był przejazd wozem konnym ulicami Michelina. Czwartek uczestnicy spędzili w szkole, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne i chemiczne. W ostatnim dniu dzieci mogły spróbować swoich sił w parku linowym. Każdego dnia odbywały się konkursy, za które uczestnicy półkolonii otrzymywali drobne upominki.