23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 8.00 rok szkolny zakończyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, o 9.00 zakończenie roku szkolnego mieli uczniowie klas I – III, następnie o godzinie 10.00 klasy IV – VII, a o godzinie 12.00 klasy VIII. Uroczystości rozpoczynały się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po których głos zabierała Pani Dyrektor Aneta Jabłońska dziękując za współpracę i cytując słowa Janusza Korczaka:

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Uczniowie 1-7 klas po otrzymaniu świadectw z uśmiechem myśleli już tylko o czasie wolnym.

Trochę inaczej ten dzień zapamiętają uczniowie klas 8. To oni byli w centrum uwagi.

Podczas uroczystości przygotowanej przez p. Aleksandrę Dereszewską i p. Ewę Łukaszewską z łezką w oku pożegnali się z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, kolegami z innych klas, a na pewno z jednym z etapów swojego życia. Powoli wkraczają w dorosły świat i czeka na nich już inne grono.

Ale zanim ostateczne pożegnanie dokonało się, wszyscy odebrali świadectwa z rąk p. dyrektor. Oczywiście jako pierwsi zostali wyróżnieni uczniowie wzorowi oraz mający szczególne osiągnięcia. Były dyplomy, gratulacje, a dla dumnych rodziców podziękowania.

Najlepszą absolwentką Szkoły Podstawowej nr 19 została Zuzanna Zielińska z klasy 8b. Uzyskała ona najwyższą średnią wśród wszystkich kończących szkołę. Gratulujemy raz jeszcze!

Następnie wszyscy zebrani stali się obserwatorami (a niektórzy uczestnikami) krótkiego pożegnania na wesoło.

Wręczone zostały specjalne dyplomy, nagrody, m.in. w kategoriach:

  • Amant roku;

  • Mistrz ściągania;

  • Mistrz i Mistrzyni parkietu;

  • Mistrz Ciętej Riposty itp.

Śmiechom i owacjom wśród publiczności i nagrodzonych nie było końca.

My wszyscy pracownicy szkoły, a przede wszystkim wychowawcy klas 8 życzymy naszym tegorocznym Absolwentom, aby znaleźli miejsce w wybranej przez siebie szkole średniej. Niech spotykani przez nich ludzie będą tylko tymi dobrymi, a życie niech im niesie tylko szczęśliwe chwile.

A. Dereszewska

Zdjęcia: M. Kacprzak – Czaja, M. Sroka, J. Prus.