W piątek dzieci z klasy „0” brały udział w zajęciach sensorycznych: „Kolorowy świat chemii”. Wykonywały doświadczenia z wodą i cukrem oraz kolorową bibułą. Jakie będzie stężenie, jeśli dodamy pół łyżeczki cukru? 🙃 A jakie, jeśli cztery łyżeczki cukru? 😲 – zastanawiały się, wsypując cukier do kubeczków. Potem był czas na farbowanie 😊 . I wreszcie zaczęła się zabawa w kolorową tęczę. Bibuła sprawiła, że roztwory w probówkach mieniły się kolorami i barwami. Eksperymenty te sprawiły, że świat chemii stał się bliższy i ciekawszy, a także pokazały najmłodszym uczniom naszej szkoły, że chemia wcale nie musi być trudna i nudna, ale może być tajemnicza i kolorowa.

Zajęcia poprowadziły: p. Ewa Łukaszewska, p. Kamila Łazińska i p. Paulina Waćkowska – nauczyciel chemii.