Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego społeczeństwa oraz realizując wyznaczone kierunki polityki oświatowej państwa wykorzystujemy w naszej szkole nowoczesne technologie. Podczas lekcji chemii i języka angielskiego uczniowie korzystają z internetowych platform edukacyjnych Quizizz i Kahoot, które umożliwiają przeprowadzenie quizu na żywo w klasie i porównywanie wyników współzawodników (indywidualnych lub grupowych). Quizy mają ciekawą formę graficzną, atrakcyjną dla ucznia. Uczestnicy gry odpowiadają na pytania z telefonów komórkowych, a wyniki są od razu wyświetlane na tablicy interaktywnej. Nauczyciel pokazuje po zakończonym quizie pytania, które sprawiały uczniom najwięcej trudności, omawia je oraz przedstawia dokładne zestawienie wyników graczy. Gry prowadzone w klasie na żywo wyzwalają w uczniach wiele emocji, a te sprzyjają zapamiętywaniu. Jest to super pomysł na utrwalenie danej partii materiału czy lekcję powtórzeniową.

Dzięki wykorzystaniu takich metod uczniowie nie tylko utrwalają treści, ale także dowiadują się, jak w twórczy i efektywny, a przede wszystkim bezpieczny sposób, poruszać się w świecie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).