11 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Chemicznych odbyła się II edycja ANWILOWYCH WARSZTATÓW CHEMICZNYCH wraz z ANWIL S.A. oraz pracownikami naukowymi Politechniki Łódzkiej. Wzięli w nich udział uczniowie naszego gimnazjum: Karolina Wścisłek, Dominik Bobiński, Hubert Łukaszewski i Kacper Łachecki wraz z opiekunem p. Pauliną Waćkowską – nauczycielem chemii. Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali wykładu na temat innowacyjnych materiałów polimerowych, a także wzięli udział w ćwiczeniach poprowadzonych przez pracowników Politechniki Łódzkiej. Zajęcia praktyczne umożliwiły uczniom poznanie właściwości polichlorku winylu, polistyrenu oraz polietylenu. Gimnazjaliści byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach, ponieważ dzięki nim poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności.