23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowione oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO. Książki są jak magiczne bramy, które przenoszą nas w inny świat, otwierają naszą wyobraźnię i poszerzają horyzonty. Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami powieści fantastycznych, kryminalnych czy literatury dziecięcej, każda książka ma potencjał, by nas poruszyć, zainspirować i nauczyć czegoś nowego. Dlatego też serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania biblioteki szkolnej i sięgania po książki. Namawiamy również do korzystania z zasobów biblioteki internetowej – Wolne Lektury z ebookami i audiobookami, w której całkowicie za darmo i bez rejestracji można uzyskać dostęp do e-książek, tj. lektur szkolnych, ciekawych i wartościowych powieści, opowiadań, wierszy.

Jak pisała Maria Dąbrowska: „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.

M. Marciniak, A, Dereszewska