W dniu 26.04. 2024 roku grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się do Warszawy. Celem naszej podróży było poznanie historycznych i kulturalnych atrakcji stolicy Polski oraz zdobycie nowych doświadczeń. W trakcje naszego pobytu odwiedziliśmy 3 kluczowe miejsca: Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik oraz Stadion Narodowy. Stare Miasto zachwyciło nas swoim urokiem i bogatą historią. Spacerując po wąskich uliczkach i rozległych placach, mieliśmy okazję podziwiać piękne renesansowe i barokowe kamienice. Wrażenie zrobiła na nas Kolumna Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekały na nas fascynujące interaktywne wystawy. W tym miejscu mogliśmy eksperymentować, odkrywać prawa fizyki, biologii i astronomii w praktyczny sposób. Szczególne wrażenie sprawił na nas robot wyposażony w sztuczną inteligencję (AI) odpowiadający na wszystkie pytania w kilku językach. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy, imponująca baza sportowa i miejsce wielu ważnych wydarzeń. Podziwiając jego architekturę i rozmach, poczuliśmy ducha sportowej rywalizacji. Zwiedzając trybuny i zaplecze techniczne, mieliśmy okazję poznać kulisy organizacji wielkich imprez – sportowych i kulturalnych. Wycieczka była niezapomnianym doświadczeniem.

A.Krychowiak, D. Adach