W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 15 w Krakowie rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki SŁOWA TISCHNERA.

Plastyczne zadanie konkursowe polegało na odniesieniu  się do cytatu Ks. Prof. Józefa Tischnera:

Niech ludzie wiedzą skąd wyszli. Niech się dowiedzą, jak było. Niech poczują w sobie wielkie dziedzictwo”

Zadanie:

Należało stworzyć  projekt graficzny przedstawiający współczesny strój regionalny. Zainspirować się ludowymi strojami noszonymi w przeszłości przez mieszkańców naszego regionu. Wykorzystać motywy i atrybuty kojarzące się z kulturą i dziedzictwem obszaru Polski z którego pochodzimy.

Kilkoro uczniów klasy 2b stworzyło nowoczesny strój Kujawianki. W kategorii wiekowej klas I – III doceniono i wyróżniono pracę Oliwii Lewandowskiej.

Gratulacje!

A. Konieczna