21 marca w naszej szkole obchodzony był „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe wózki, suszarki na pranie, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, walizki, kartony, wózki, lodówki turystyczne, doniczki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Poradzili sobie z tym zadaniem świetnie…Było naprawdę wesoło!

Jednak tego dnia obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia uczniowie z poszczególnych klas założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Klasa III a wspierała tym drobnym gestem półtoraroczną Layę – dziewczynkę z zespołem Downa. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, pragniemy pokazać swoje wsparcie, zrozumienie i pełną akceptację.

W świetlicy zorganizowaliśmy zbiórkę kolorowych skarpetek dla dzieci z Domu Dziecka, które po zakończeniu akcji charytatywnej przekażemy do włocławskiego Domu Dziecka.

Po takim dniu zima już nie ma szans! Witaj wiosno!

Małgorzata Charaszkiewicz