W dniach od 12.02.2024 r. do 16.02.2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 odbywały się półkolonie zimowe, w których uczestniczyło 30 dzieci. Nad przebiegiem półkolonii i bezpieczeństwem czuwały dyrekcja szkoły: p. Aneta Garlińska i p. Paulina Waćkowska oraz wychowawcy: p. Ewa Krupińska i p. Joanna Bakalarczyk. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 13.00, a każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem, natomiast kończył dwudaniowym obiadem. Do każdego posiłku uczestnicy otrzymywali przekąski w postaci jogurtów, musów, owoców lub zbożowych ciasteczek. W trakcie trwania półkolonii zostały zorganizowane różnorodne zajęcia. W pierwszym dniu uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem i programem półkolonii, zasadami podróżowania autobusem miejskim oraz zachowania w miejscach publicznych i przepisami BHP. Po części organizacyjnej dzieci wybrały się do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych oraz warsztatach „Zdrowa woda” w pracowni przyrodniczej PASCO. Poznały stany skupienia wody oraz jej znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wzięły udział w pokazie parzenia herbaty oraz badały wpływ temperatury na przebieg tego zjawiska. Obserwowały pod mikroskopem różnego rodzaju surowce nadające się do parzenia i próbowały odgadnąć czym konkretnie są. W drugiej części prowadzące zajęcia omówiły zasady savoir – vivre’u, czego one dotyczą, jakie są magiczne słowa, po czym uczestnicy podzieleni na grupy stworzyli drzewa dobrych manier. Drugiego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzili Bibliotekę Publiczną przy ul. Warszawskiej, gdzie wzięli udział w zabawach i tańcach w sali kameralnej, które przygotowali pracownicy Biblioteki. Kolejnego dnia dzieci zwiedziły wystawę w Interaktywnym Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu oraz poznały historię włocławskiego Fajansu. Miały także okazję porozmawiać z artystką fajansową, która opowiadała o swojej pracy i jak maluje się wzory kujawskie. We czwartek uczestnicy półkolonii udali się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty „Fajansowe wariacje”. Dzieci nauczyły się, krok po kroku, jak odwzorować podstawowe elementy dekoracji, takie jak róża kujawska czy ptaszek. Stworzyły piękne kartki okolicznościowe i drewniane, duże zawieszki w kształcie serca, na których namalowały autorską kompozycję. Piątek był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Po zjedzonym śniadanku uczestnicy półkolonii udali się na seans filmowy do Multikina, by obejrzeć film „Emma i Czarny Jaguar”.

Podczas półkolonii prowadzona była z uczestnikami zimowego wypoczynku edukacja zdrowotna w celu kształtowania pożądanych postaw i zachowań zdrowotnych młodego pokolenia w oparciu o materiały z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Na zakończenie półkolonii zimowych każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że dzieci każdego dnia z zadowoleniem, aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zajęciach.