Zbliżają się długo oczekiwane ferie zimowe, czas radości i wypoczynku. Jednakże, wraz z nimi pojawiają się pewne wyzwania związane z bezpieczeństwem. W związku z tym dnia 6 lutego Ratownicy Grupy Interwencyjnej WOPR Włocławek przeprowadzili dla uczniów klas IV i V szkolenie „Bezpieczne ferie z WOPR”. Koordynatorem spotkania była p. Małgorzata Pietrzak – pedagog szkolny. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić czas podczas ferii zimowych oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Zaproszeni ratownicy przeprowadzili pokaz instruktażowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania na obszarach wodnych w okresie zimowym, których nieprzestrzeganie może narazić na utratę życia i zdrowia.

Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności oraz znajomość podstawowych zasad pierwszej pomocy mogą znacząco przyczynić się do zapewnienia bezpiecznych i udanych ferii zimowych dla wszystkich uczestników.

Bezpieczne ferie to udane ferie!