21 stycznia obchodzimy Dzień Doceniania Wiewiórek! To doskonała okazja, aby podziękować tym uroczym stworzeniom za ich wyjątkową obecność w naszym życiu oraz poznać ich wpływ na nasze środowisko naturalne. Wiewiórki są nie tylko niezwykle urocze, ale także pełnią ważną rolę w ekosystemach leśnych, rozprzestrzeniając nasiona i pomagając w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Dzięki ich pracy lasy mogą rozwijać się i odradzać.

Z okazji Dnia Doceniania Wiewiórek w klasach I – III odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak wiewiórki wpływają na nasze życie i środowisko oraz jak możemy się do nich odnosić z szacunkiem i troską. Dzieci obejrzały także film edukacyjny oraz wykonały przepiękne prace plastyczne tematycznie związane z wiewiórkami. Zima jest ciężkim okresem dla wielu dzikich zwierząt. Wiewiórki są przygotowane na okres zimowy, jednak zdarza się, że ich zapasy nie są wystarczające, bądź nie są wystarczająco zróżnicowane, dlatego Dzień Doceniania Wiewiórek zwraca uwagę na ten problem. Podejmijmy działania mające na celu ochronę ich naturalnego środowiska oraz zapewnienie im bezpiecznych warunków życia.

Katarzyna Zawiślańska