W dniu 18 stycznia uczniowie klasy 3 a wybrały się na zajęcia z majsterkowania do Castoramy. Najpierw zwiedziły sklep, poznały wszystkie działy oraz magazyn. Dowiedziały się, jakie prace wykonują pracownicy, aby przygotować asortyment do sprzedaży. Ważnym punktem była też segregacja śmieci i ponowne wykorzystanie niektórych odpadów. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach ,,Majsterkowo”, których tematem przewodnim było drewno. Pod czujnym okiem pracowników wbijali gwoździe w wyznaczone miejsca obrazka, następnie po zerwaniu kartki naciągnęli włóczkę na gwoździe. W ten sposób powstał piękny obrazek- prezent na Dzień Babci i Dziadka. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy swoją wiedzę i świadomość ekologiczną. Niektórzy odkryli w sobie także pasję do majsterkowania!

A. Gliszczyńska