Dnia 22 listopada br. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Po dotarciu do Kamienicy Alchemika, podzieleni na dwie grupy, rozpoczęli warsztaty, podczas których poznawali tajniki kuchni molekularnej. Samodzielnie, słuchając wskazówek p. Łukasza i p. Piotra, wykonali ,,makaron spaghetti” z użyciem agaru oraz kawior – kuleczki „bubble tea”, które później zaprezentowali całej grupie. Na koniec warsztatów uczniowie podziękowali prowadzącym i odśpiewali wspólnie „Sto lat” Wiktorii, która obchodziła swoje urodziny. Po zwiedzeniu Starego Miasta i obiedzie, w dobrych humorach, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Włocławka. Opiekę podczas wycieczki sprawowali: p. Ewa Karczewska, p. Aleksandra Kędzierska, p. Paulina Waćkowska i p. Daniel Siedlecki.