Z okazji „Dnia Postaci z Bajek” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 we Włocławku zorganizowano ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży. W bibliotece szkolnej powstał specjalny kącik tematyczny, w którym zagościły pluszaki przedstawiające postaci z kultowych bajek. Na półce zostały rozłożone książki zawierające zarówno tradycyjne bajki, jak również ich bardziej nowoczesne wersje, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Kolorowe ozdoby przykuły uwagę odwiedzających i pozwoliły wczuć się w bajkowy klimat. Dla uświetnienia wydarzenia zorganizowano quiz wiedzy o bajkach. Świętowanie takich okazji przynosi mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto czasem przenieść się do świata bajek, aby w atmosferze dobrej zabawy przypomnieć sobie uniwersalne przesłania, które z nich wynikają.

M. Marciniak