W październiku w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy na zmysłach” dzieci miały niecodzienną okazję pokonać sensoryczny tor przeszkód. Tor został przygotowany z kaszy, liści, kasztanów, żołędzi, szyszek oraz płatków kukurydzianych i owsianych. Na początku uczniowie za pomocą zmysłu dotyku zapoznali się z różnymi fakturami rozsypanych w pojemnikach produktów, po czym przystąpiły do przechodzenia po nich boso. Kiedy dobrze zapamiętały odczucia związane z każdym rodzajem „tworzywa”, z zawiązywanymi oczami rozpoznawały dany element ścieżki sensorycznej, zdobywając punkt, za każdą poprawną odpowiedź. Ten rodzaj zajęć spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dzieci z radością brały udział w zajęciach.

M. Charaszkiewicz, E. Tobijasz, A. Wiszniowska