Dnia 31.10.23 r. klasa I a świętowała „Dzień Dyni”. Z tej okazji chętne  dzieci ubrały się na pomarańczowo, dzięki temu mogły  poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci poznały różnorodność dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się o  zdrowotnych  właściwościach dyni i że można z niej przygotować wiele dań: zupę, konfiturę, ciasto, babeczki, soki i przetwory. Uczniowie  mieli  też okazję przekonać się jak smakuje dyniowe ciasto z konfiturą z dyni, które upiekła i przygotowała  dla nas pani Marzena Pilewska – mama Marcelka. Ciasto  i konfitura były przepyszne i wszystkim bardzo smakowały. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przysmaki!

Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne,  których tematem była dynia. Otrzymały również pamiątkowe opaski na głowę i smaczne dyniowe  lizaczki.

 Dzień przyniósł wiele radosnych, smakowitych i niezapomnianych wrażeń. Atmosferę „Dnia Dyni” uświetniła jesienna, dyniowa dekoracja.

K. Zawiślańska