Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak to sprawdzić? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/