15 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3b wyjechali do Zielonej Szkoły, która znajduje się w Goreniu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku mieli okazję podziwiać różne zwierzęta znajdujące się na terenie Mini Zoo. Największe wrażenie zrobiły małe kangurki – albinosy, paw i bażanty. W wolnym czasie dzieci korzystały z atrakcji jakie znajdują się na terenie ośrodka. Przejazd ,,zieloną kolejką” umożliwił poznanie terenów otaczających Zieloną Szkołę, którymi są przede wszystkim lasy Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. W godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty – Survival w lesie. Wieczorem dzieci spędziły miło czas przy ognisku, piekły kiełbaski, pianki, później odbyła się dyskoteka i zabawy przy muzyce. W piątek, przeprowadzone zostały warsztaty ,, Krajobraz chlebem malowany”, podczas których uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących rodzajów zbóż, pracy rolników, młynarzy i pieczenia chleba na przestrzeni wieków. Na zakończenie pobytu dzieci wręczyły podziękowania pani dyrektor i całemu zespołowi za miłą atmosferę jaka panowała w czasie pobytu.