Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowego Przyjaciela Natury” dla naszej szkoły 👏🙂

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie naszej szkoły w ramach tego programu brali udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, a także poznali korzyści płynące z ruchu.