Dnia 18 kwietnia klasa 4a uczestniczyła w pierwszej części warsztatów pn. „Zielony Zakątek” organizowanych przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Warsztaty te mają na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych. Tematem przewodnim spotkania była „Wiosna w ogrodzie”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zmiany zachodzą wiosną w naszych ogrodach, a także, w jaki sposób możemy pomóc owadom lub ptakom (np. zakładając budki lęgowe lub stawiając domki dla owadów). Klasa otrzymała również sadzonki roślin: lawendy, szałwii, żurawki i budlei Dawida. W ostatnich dniach uczniowie posadzili otrzymane rośliny i już zaczęli myśleć nad stworzeniem projektu „zielonego miejsca”, które docelowo może powstać na terenie szkoły.

D. Adach, M. Zapała