29 września klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami Agnieszką Gliszczyńską i Dorotą Piwońską wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu. Celem wycieczki było poznanie fauny i flory tej przepięknej okolicy. Dzieci obejrzały film ,,Tajemnice przyrody. Gostyniński Ogród. Rycykowy zakątek”. Odwiedziły także ścieżkę edukacyjną po ogrodzie ośrodka. Mogły eksperymentować, obserwować, a przy tym świetnie się bawić. Dowiedziały się m.in co to jest hipnoza, poznały pojęcie rozszczepienia światła, dowiedziały się, jak ,,działa” zegar słoneczny. Wykonywały wiele innych doświadczeń, dzięki którym poznały tajemnice przyrody, ale nabyły też cenną wiedzę, np. jak zachować się w czasie kąpieli, gdy wciąga wir. Leśne cymbały czy wielki kran to kolejne ciekawe edukacyjne urządzenia, które pomogły dzieciom zdobyć nową wiedzę. Bardzo interesujące było również spotkanie z pszczelarzem, podczas którego dzieci nauczyły się rozróżniać pszczołę od osy, poznały sprzymierzeńców i wrogów pszczół. Z zainteresowaniem słuchały, jaką pracę musi wykonać pszczoła, żeby powstał miód. Dowiedziały się, co zrobić, gdy użądli pszczoła. Mogły też spróbować różnych rodzajów miodu. To tylko niektóre z cennych informacji, które zdobyły dzieci na tej wycieczce. Na koniec pracownicy Ośrodka poczęstowali uczniów kiełbaskami z grilla i soczkami. Był też czas na zabawę w pięknym ogrodzie. Bardzo dziękujemy P. Ewelinie Pawlata, mamie ucznia z klasy 2b, która zorganizowała dla nas ten wspaniały wyjazd. To była bardzo udana wycieczka, którą podsumować można: ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie „.

A. Gliszczyńska, D. Piwońska

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sp19wloclawek/