Dnia 27 kwietna 2022 17- osobowa reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas 4-6 i 7-8 SP 19 startowała w Biegach Przełajowych pod hasłem ,,Biegaj z Samochodówką”organizowanych w Zespole Szkół Samochodowych,ul.Leśna 1a we Włocławku.Uczniowie rywalizowali na wyznaczonych trasach w terenie przyszkolnym ZSS na dystansach:600m,800m,1000m.
Wszyscy zawodnicy na swoich dystansach,którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale.
Uczniowie osiągnęli następujące wyniki w swoich kategoriach wiekowych:
dziewczęta klas (4-6) 600 m,
Kucharska Paulina – 8 miejsce, Frątczak Gabriela -10 miejsce, Adamska Wiktoria -12 miejsce, Miądlicka Roksana -13 miejsce, Kaczmarek Zuzanna-16 miejsce, Kuczkowska Aleksandra-17 miejsce, Zawitowska Wiktoria – 26 miejsce.
chłopcy klas (4-6) 800m,
Malka Aleksander-9 miejsce,Waszak Igor – 15 miejsce,
dziewczęta klas (7-8)800 m,
Nieznańska Kornelia -5 miejsce, dyplom i nagrody rzeczowe.
Górska Gabriela- 8 miejsce.
chłopcy klas (7-8) 1000m,
Molenda Patryk -3 miejsce, dyplom i nagrody rzeczowe.
Bilęda Sebastian- 4 miejsce, dyplom i nagrody rzeczowe.
Filipiak Mareusz- 10 miejsce,
Kwiatkowski Dariusz-12 miejsce,
Rosiak Igor-14 miejsce,
Jaskólski Michał- 24 miejsce.
Ponadto reprezentacja dziewcząt i reprezentacja chłopców SP 19 otrzymała Puchary za zajęcie 3 miejsca w punktacji drużynowej.
Szkoła za udział na ręce opiekuna Bożeny Zasady otrzymała pięknie wydany pamiątkowy album,,Lekka atletyka.Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach”do wykorzystania na lekcjach WF. Postawa uczniów jako reprezentantów naszej szkoły na tych zawodach- godna POCHWAŁY.

B.Zasada