Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. 27 października odbyła się uroczystość, którą poprowadzili starsi koledzy pierwszaków: Kacper Szablowski z klasy 6 b i Maciej Adamczewski z klasy 4 b. Na początek powitali oni panią dyrektor Anetę Jabłońską, przewodniczącą Rady Rodziców panią Magdalenę Łuczyńską oraz zastępcę panią Marcelinę Karasiewicz. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Blanka Kamińska i Wiktor Wolman. Pierwszoklasiści musieli udowodnić, że są już gotowi na włączenie do grona szkolnej braci naszej szkoły. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wykonali ćwiczenia gimnastyczne, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Pozytywnie przeszli wszystkie próby. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wzruszającym momentem było ślubowanie rodziców, którzy obiecali pamiętać, że dziecko jest unikalnym darem, które będą często przytulać, słuchać uważnie, co do nich mówi, doceniać w nim to, co najlepsze i pamiętać, że szybko mijają chwilę dzieciństwa. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali birety oraz pamiątkowe dyplomy. Na pamiątkę wydarzenia dzieci wraz z rodzicami zasadzili drzewa – katalpy. Uroczystość przygotowały wychowawczynie: Agnieszka Gliszczyńska, Dorota Piwońska i Karolina Troszyńska. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.

Agnieszka Gliszczyńska